Kiedy przysługuje holowanie pojazdu?

autolaweta1
Kolizja drogowa, problemy z samochodem z dala od domu? Niemożliwość samodzielnej i szybkiej naprawy usterki. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy przygotowanej przez specjalistów od holowania. Oczywiście dobrze jest posiadać odpowiednie ubezpieczenie, które gwarantuje bezpłatne doholowania samochodu we wskazane miejsce. Brak ubezpieczenia może skutkować sporymi kosztami zapłaty za auto lawetę. Kiedy więc można mieć pewność, że nie skończy się płaceniem z własnej kieszeni?

Przede wszystkim kwestie związane z holowaniem są dokładnie zapisane w ubezpieczeniu assistance. Trzeba jednak od razu wiedzieć, że co ubezpieczyciel to inne pakiety, co ubezpieczenie to inne warunki związane z holowaniem samochodu. Na pewno trzeba odróżnić podstawowe ubezpieczenie, zawierane wraz z OC. Tutaj mowa o podstawowych usługach pomocy takich jak choćby odholowanie z miejsca kolizji do najbliższego warsztatu. Lepsze warianty czekają na wszystkich tych, którzy decydują się rozszerzyć choćby swoje ubezpieczenie AC. Holowanie w promieniu 150 km od miejsca zamieszkania, a nawet w całym kraju. Wszystko pozostaje tylko w kwestiach kosztów.

autolaweta2

Która opcja zdecydowanie lepsza?
Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie? Czy jest sens przepłacać? Może jednak korzystanie z podstawowej pomocy będzie lepszym rozwiązaniem i oszczędniejszym? Ile osób tyle opinii. Warto wiedzieć, że rozszerzone pakiety ubezpieczeniowe mogą zagwarantować nam pomoc w korzystaniu z auto lawety choćby w sytuacjach kiedy jesteśmy sprawcami kolizji. Przy podstawowym, standardowym podejściu do tematu ubezpieczenia, zazwyczaj holowanie nie będzie nam przysługiwało. Ważne jednak aby dokładnie czytać umowy o ubezpieczeniu, punkt po punkcie aby później nie być zdziwionym.