Jak dbać o odzież, czyli słów kilka o różnych tkaninach

polimex-tkanny-kurtkowe Odzież przygotowana jest z najróżniejszych tkanin. W większości sytuacji, nie zwraca się uwagi na to, z jakiej tkaniny została przygotowana konkretna koszulka czy kurtka. Pranie czy prasowanie odbywa się w sposób standardowy, co jest błędne. W jaki sposób zadbać o różnego rodzaju odzież? Jak sprawić, że będzie służyła przez długi czas?

Dżins, czyli pierwszą zasadą prawidłowego dbania o odzież z tego rodzaju tkaniny, jest oszczędność w jego praniu. Nie powinno się prać, np. kurtek czy spodni dżinsowych zbyt często, bo zwyczajnie będą traciły kolor. Równocześnie warto pamiętać o tym, że przed wrzuceniem do prania, konieczne należy zasunąć zamki. Jeżeli będą niezasunięte, to szybciej ulegną zniszczeniu. Samo pranie powinno odbywać się w maksymalnej temperaturze 30 stopni. Użycie wyższej temperatury działa niekorzystnie na tę tkaninę.

Tiul, jak o niego prawidłowo zadbać? Tutaj konieczne będzie pranie wykonywane ręcznie. Równocześnie nie warto robić tego odkrytymi dłońmi, gdyż bardzo łatwo można zniszczyć tkaninę. Tiul jest niezwykle delikatny. Korzystanie z pralki przy tiulu może spowodować zniszczenie materiału.

Skóra może być prana ręcznie, a dokładniej należy wszelkie widoczne zabrudzenia w sposób niezwykle ostrożny usunąć. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wody destylowanej zmieszanej z mydłem do plam. Całość zabrudzeń należy usuwać niezwykle delikatnie, aby nie zniszczyć skóry.

Oczywiście, niezależnie od rodzaju tkaniny, niezwykle istotnym jest jej jakość wyjściowa. Należy zatem mieć świadomość jakiego rodzaju odzież się kupuje, od jakich producentów pochodzi. Im lepsza jakość, tym oczywiście większa żywotność odzieży.

https://polimex.net/pl/sklep/8-tkaniny-i-dzianiny/78-tkaniny-kurtkowe-i-mikrofibry