Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

inwestycjawwynajem Mieszkanie, apartament pod wynajem to dla wielu najbardziej opłacalne lokowanie posiadanego kapitału. Jak jednak wygląda rzeczywistość? Co należy wiedzieć w sytuacji, kiedy chce się kupić zupełnie nowe mieszkanie, które będzie przeznaczone pod wynajem?

Gdzie kupować mieszkania pod wynajem?
Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakim miejscu zakupi się mieszkanie pod wynajem. To właśnie jego lokalizacja decyduje o tym, komu będzie wynajmowało i o jakim wynajmie mowa. Czy będzie to wynajem krótkoterminowy, czy też mowa o wynajmie długoterminowych. Jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad lokowaniem kapitału w mieszkania pod wynajem i myśli o krótkoterminowym wynajmie, powinien szukać nowych lokali w miastach atrakcyjnych turystycznie. W Polsce mowa tutaj o popularnych nadmorskich miejscowościach, górskich mieścinach. Również należy pamiętać o najbardziej popularnych polskich miastach, do których każdego roku przybywają niezliczone ilości turystów. Warszawa, Kraków czy Gdańsk, to tylko niektóre z nich. Oczywiście mieszkanie pod wynajem dla turystów musi mieć dobrą lokalizację, czyli w centrum, lub w jego pobliżu. Stawiając na wynajem długoterminowy, warto szukać mieszkań nie za dużych, niekoniecznie położonych w pobliżu centrum. Najważniejsze, aby w pobliżu lokalizacji były udogodnienia dla mieszkańców i sensownie zorganizowana komunikacja miejska.

Przygotowanie kalkulacji, czyli czy wynajem mieszkania się opłaca?
Zasadniczo na wynajmie można zarobić, w pewnych sytuacjach mowa nawet o stopie zwrotu około 5% w skali roku. Oczywiście decydując się na wynajmowanie mieszkania, należy brać pod uwagę, że oprócz wydatku przy zakupie, trzeba pamiętać o innych kosztach. Oprócz miesięcznych przychodów z tytułu wynajmu, w grę wchodzą najróżniejsze koszty. Każdy wynajem jest odpowiednio opodatkowany. Do tego należy pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju naprawy, remonty leżą po stronie właściciela mieszkania. Nie wspominają o tym, że nie zawsze wynajmujący zachowują się fair. Może się okazać, że po skończonym okresie wynajmu, trzeba przeprowadzić odświeżenie mieszkania.

http://www.domesta.com.pl/apartamenty-ambiente