Dlaczego lepiej kupić mieszkanie, niż je wynajmować?

mieszkania5

Wynajmować mieszkania, czy może lepiej kupić i mieć coś swojego? Jak w wielu podobnych zapytaniach i tutaj, jest wiele różnych opinii. Osoby, które są za wynajmem, podają argument wysokich cen zakupu mieszkań. Oczywiście jest to trafne stwierdzenie, ale w sytuacji, kiedy osób, które dopiero co rozpoczęły swoją ścieżkę zawodową, przyjechały do dużego miasta. Wynajmować można, ale lepiej, żeby taka sytuacja nie ciągnęła się w nieskończoność. Dlatego poniżej przedstawimy w sposób dokładny, dlaczego zakup własnego mieszkania jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż wieczne wynajmowanie od kogoś nieruchomości.

Miesięczne opłaty za wynajem, a spłacanie własnego kredytu
Nie da się ukryć, że wiele osób decydujących się na kupno mieszkania, musi posiłkować się kredytem. Jest to zupełnie normalna sytuacja w obecnych warunkach rynkowych. Jednak kiedy weźmie się porównanie wysokości miesięcznej raty kredytowej, a miesięcznej opłaty za wynajem, to różnice mogą być niewielkie. Po co w takim razie płacić komuś i w ostateczność mieć z tego jedynie dach nad głową? Kupując nowe mieszkanie ma się coś swojego, co w przypadku trudnej sytuacji życiowej, będzie mogło zostać sprzedane.

mieszkania3

Zabezpieczenie się na przyszłość
Oprócz komfortu mieszkania na swoim, należy mieć na uwadze, że mając własne cztery kąty, zabezpieczamy się na przyszłość. Kiedy zapragniemy zamieszkać w większym mieszkaniu, mieć własny dom, posiadany lokal może być źródłem dochodów z wynajmu. Można go również sprzedać, dzięki czemu uzyska się pieniądze na sfinansowanie zakupu większej nieruchomości. Możliwości jest multum, o czym warto pamiętać w trakcie rozważań czy kupić, czy wynajmować mieszkanie.

Na własnym, czyli po swojemu
Żyjąc w swoim mieszkaniu, sami ustalamy zasady. Wszelkie kwestie związane z aranżacją wnętrz, związane z przeróbkami, remontami należą do nas. Wynajmując mieszkanie, nic takiego nie ma miejsca, jesteśmy na łasce właściciela. Problemem może być również natychmiastowe naprawianie usterek. Właściciel może się ociągać, co przecież odbija się na komforcie życia.

Mieszkania Gdańsk

Czy wykończenie pod klucz jest opłacalne?

modern apartment buildings

Kupując mieszkanie, można skorzystać z tzw. opcji wykończenia pod klucz. Oznacza to nic innego, że w momencie ukończenia prac, odbiorze mieszkania, będzie można od razu się wprowadzić. Czy tego rodzaju opcja jest opłacalna? Jakie korzyści uzyskuje kupujący, który postawi na ofertę wykończenia pod klucz?

Wszystko w cenie
To niejako all inclusive oferowany przez deweloperów. Praktycznie w cenie zakupu mieszkania, otrzymuje się wszystko, co niezbędne do zamieszkania. Nie trzeba szukać specjalistów od wykończenia wnętrz. Nie trzeba kłopotać się i tracić czasu na poszukiwanie materiałów na podłogi czy ściany. Odchodzą często spotykane sytuacje stresowe, kiedy to okazuje się, że niektóre z ekip nie wywiązują się ze swoich zadań.

Wszystko na jeden kredyt
Biorąc kredyt hipoteczny na mieszkanie, musimy mieć na uwadze, że sprawy związane z jego wykończeniem, finansowanie prac tego typu, spoczywa na naszych barkach. A dokładniej, spoczywać na tym, co mamy w portfelu. Kupując mieszkanie w ofercie pod klucz, otrzymujemy finansowanie na wszystko. Zatem odchodzi nam poszukiwanie środków finansowych na wykonanie aranżacji mieszkania.

imieszkania4

Oszczędność czasu i zdrowia
Nie da się ukryć, że otrzymanie kluczy do mieszkania, które może być od razu użytkowane, pozwala zaoszczędzić wiele czasu i zdrowia. Nie będziemy musieli tracić cennego czasu na liczne kwestie związane z umawianiem ekip, planowaniem harmonogramów. Unikniemy również stresowych, nerwowych sytuacji związanych z nierzetelnymi pracownikami firm wykończeniowych. Bo i coś takiego może się przecież przytrafić.

Indywidualne projekty
To, że deweloper proponuje mieszkanie pod klucz, nie oznacza, iż wszystko zostanie w nim wykonane zgodnie z jego wizją. Nic z tych rzeczy. Profesjonalne usługi mieszkania pod klucz proponują szeroko zakrojone konsultacje, aby dokładnie określić i przygotować to, czego oczekuje przyszły lokator. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wiele firm deweloperskich oferuje różne standardy mieszkań pod klucz. Zatem wszystko zależy od tego, ile nabywca jest w stanie przeznaczyć środków finansowych na jego wykończenie.

http://www.dachbud.com.pl/oferta/wykonczenie-pod-klucz