Dlaczego lepiej kupić mieszkanie, niż je wynajmować?

mieszkania5

Wynajmować mieszkania, czy może lepiej kupić i mieć coś swojego? Jak w wielu podobnych zapytaniach i tutaj, jest wiele różnych opinii. Osoby, które są za wynajmem, podają argument wysokich cen zakupu mieszkań. Oczywiście jest to trafne stwierdzenie, ale w sytuacji, kiedy osób, które dopiero co rozpoczęły swoją ścieżkę zawodową, przyjechały do dużego miasta. Wynajmować można, ale lepiej, żeby taka sytuacja nie ciągnęła się w nieskończoność. Dlatego poniżej przedstawimy w sposób dokładny, dlaczego zakup własnego mieszkania jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż wieczne wynajmowanie od kogoś nieruchomości.

Miesięczne opłaty za wynajem, a spłacanie własnego kredytu
Nie da się ukryć, że wiele osób decydujących się na kupno mieszkania, musi posiłkować się kredytem. Jest to zupełnie normalna sytuacja w obecnych warunkach rynkowych. Jednak kiedy weźmie się porównanie wysokości miesięcznej raty kredytowej, a miesięcznej opłaty za wynajem, to różnice mogą być niewielkie. Po co w takim razie płacić komuś i w ostateczność mieć z tego jedynie dach nad głową? Kupując nowe mieszkanie ma się coś swojego, co w przypadku trudnej sytuacji życiowej, będzie mogło zostać sprzedane.

mieszkania3

Zabezpieczenie się na przyszłość
Oprócz komfortu mieszkania na swoim, należy mieć na uwadze, że mając własne cztery kąty, zabezpieczamy się na przyszłość. Kiedy zapragniemy zamieszkać w większym mieszkaniu, mieć własny dom, posiadany lokal może być źródłem dochodów z wynajmu. Można go również sprzedać, dzięki czemu uzyska się pieniądze na sfinansowanie zakupu większej nieruchomości. Możliwości jest multum, o czym warto pamiętać w trakcie rozważań czy kupić, czy wynajmować mieszkanie.

Na własnym, czyli po swojemu
Żyjąc w swoim mieszkaniu, sami ustalamy zasady. Wszelkie kwestie związane z aranżacją wnętrz, związane z przeróbkami, remontami należą do nas. Wynajmując mieszkanie, nic takiego nie ma miejsca, jesteśmy na łasce właściciela. Problemem może być również natychmiastowe naprawianie usterek. Właściciel może się ociągać, co przecież odbija się na komforcie życia.

Mieszkania Gdańsk